Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Idealna randka w Opolu 13.09.2013, 12:28

Stolica województwa opolskiego i jedno z najstarszych miast w Polsce od lat przyciąga tłumy turystów. W końcu początki tego miasta sięgają czasów prawnuka Bolesława Krzywoustego, księcia Kazimierza,  za czasów którego Opole zyskało prawa miejskie. To malownicze miasto nad Odrą przepełnione jest romantycznymi miejscami i historiami i jest wprost idealnym miejscem by się zakochać.

Malowniczy Opolski rynek

Centrum miasta przepełnione jest licznymi miejscami, gdzie zakochani poczują romantyczny klimat wspólnie spędzonych chwil. Przede wszystkim warto wybrać się na spacer wzdłuż głównego deptaku na rynku, gdzie – pomiędzy ratuszem a kamieniczkami po wschodniej stronie rynku - rozciąga się słynna Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki. Tutaj również możecie pospacerować w parku przy ulicy Krakowskiej, gdzie np. miłośnicy gry w szachy mogą zagrać przy specjalnych stolikach przypominających szachownice.

Na opolskim rynku znajduje się również wiele klimatycznych kawiarenek i restauracji, gdzie w spokoju będziecie mogli posiedzieć i zjeść wyśmienity obiad, bądź napić się aromatycznej kawy.

Opolska Wenecja i jej romantyczny klimat

Miejscowi nazywają to miejsce Młynówką, bądź kanałem Młynówka.  Prakoryto Odry swoją nazwę zawdzięcza stojącym na jego brzegach starym młynom, zamkowym i miejskim, zaopatrującym miasto w mąkę. Dawne mury obronne znajdujące się tuż nad Młynówką zostały przebudowane na spichlerze i kamienice.

Kiedy zapada zmrok, budynki zostają podświetlane iluminacją w kolorach tęczy, co sprawia, że miejsce to nabiera niezwykle romantycznego charakteru. Okolice kanału do złudzenia przypominają włoską Wenecję, stąd są tak tłumnie odwiedzane przez turystów i zakochanych.  W tych okolicach warto również przejść się secesyjnym, dwuprzęsłowym mostem spacerowym, nazywanym przez mieszkańców „zielonym mostkiem”.

W pobliżu opolskiej Wenecji warto również wybrać się w okolice stawu zamkowego, gdzie niegdyś znajdowała się fosa otaczająca zamek książęcy. Tutaj możecie podziwiać największą w mieście fontannę, przejść się klimatycznymi alejkami, oraz odwiedzić restaurację „Piramida”, która znajduje się w miejscu dawnego znanego opolskiego „domku lądowego”. Z pewnością jest to idealne miejsce na romantyczny spacer i spędzanie wspólnych chwil tylko we dwoje.

Wyspa Bolko

Najczęściej odwiedzanym miejscem przez opolan w wolnym czasie jest z całą pewnością Wyspa Bolko, nazywana zielonymi płucami miasta. Od północy i wschodu wyspa jest otoczona Odrą, od zachodu zaś Kanałem Ulgi. Znajdują się tutaj liczne ścieżki rowerowe, stawy, zatoka z siedzibą klubu kajakarskiego, oraz jeden z najpiękniejszych w kraju ogrodów zoologicznych, w którym podziwiać możecie wiele różnorodnych gatunków zwierząt z całego świata. 

Bez względu na to, czy spotykacie się już od dłuższego czasu, czy może dopiero planujecie swoją pierwszą randkę – Opole jest zdecydowanie jednym z tych miast w Polsce, które każdy zakochany odwiedzić powinien.