Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Idealne miejsca na randki w Olsztynie 16.09.2013, 11:48


Stolica województwa warmińsko – mazurskiego jest głównym ośrodkiem gospodarczym , kulturowym oraz edukacyjnym Warmii i Mazur. Miasto to, popularnie nazywane „krainą tysiąca jezior” od lat przyciąga wielu turystów, oraz zakochanych.

Most zakochanych

Jak w wielu innych miastach w Polsce, również w Olszynie możecie wyznać sobie miłość, spotykając się na moście zakochanych. Olsztyński most zamkowy, dzięki swojemu niezwykłemu klimatowi stał się symbolem miłości, gdzie wszyscy zakochani przypinają kłódki ze swoimi imionami. Dlatego też, najlepiej wieczorową porą, wybierzcie się na tyły zamku olsztyńskiego i przekonajcie się, jak wiele uroku posiada to miejsce.  To obowiązkowy punkt spotkań wszystkich zakochanych z Olsztyna.

Bliżej gwiazd

Wieczornym spacerom po licznych, klimatycznych uliczkach i parkach Olsztyna z pewnością sprzyja bezchmurne, gwieździste niebo. Warto wtedy wybrać się do planetarium Mikołaja Kopernika, gdzie wspólnie będziecie mogli podziwiać tajemniczy świat gwiazd i planet. Pod charakterystyczną kopułą, w czasie pokazu możecie poczuć się jak prawdziwi astronomii, dzięki ciekawym i przystępnym opisom komentatora. Klimat podkreśla umiejętnie dobrany podkład muzyczny, który wraz z efektami wizualnymi, tworzą spójną, niezwykle klimatyczną historię.

Parki i pałace

Planując romantyczne spotkanie w Olsztynie, koniecznie odwiedźcie secesyjno – eklektyczny pałac z parkiem z początku XX wieku. W tym niezwykle malowniczym miejscu mieści się obecnie Muzeum Przyrody, oferujące zwiedzającym ponad 1800 eksponatów, w których skład wchodzą głównie zbiory zoologiczne, geologiczne i botaniczne. Szczególnie ciekawie prezentuje się kolekcja niemieckich map, w całości pokrywających polską część dawnych Prus Wschodnich.

W miejscu tym zachowało się całe zagospodarowanie parkowo – pałacowe, dzięki czemu zwiedzający mogą podziwiać architekturę krajobrazu z początków ubiegłego stulecia. Przespacerujcie się licznymi ścieżkami, gdzie będziecie mogli poczuć klimat wspólnych, romantycznych chwil – to miejsce z pewnością was zachwyci.

Innym ciekawym miejscem spacerów jest Park w Jakubowie znajdujący się na terenie Osiedla Wojska Polskiego. Z uwagi na bezpośrednie graniczenie z lasem miejskim i usytuowanie w wzdłuż drugiej co do wielkości ulicy Olsztyna – ulicy Wojska Polskiego, jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez olsztynian miejsc w czasie wolnym. Do dyspozycji macie tutaj dobrze zagospodarowane, malownicze alejki biegnące się wzdłuż Łyny, tereny zielone, staw oraz niewielkie jezioro Mummel, ciągi spacerowe, oraz leśne dróżki.

W miejscu tym znajdują się również dwa budynki wpisane do rejestru zabytków: dawna restauracja, w której znajduje się obecnie Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, a także dawna willa, obecnie zagospodarowana jako budynek mieszkalny.

W krainie mazurskich jezior

Będąc w Olsztynie,  po prostu trzeba wybrać się nad jedno z jezior, znajdujących się na obrzeżach miasta. My polecamy położone na południowo – wschodnich obrzeżach miasta, po lewej stronie z Olsztyna do Szczytna jezioro Skanda. Znajdują się tutaj dwie duże plaże, oraz wiele mniejszych, dlatego miejsce to jest tłumnie odwiedzane zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Jeszcze bardziej klimatycznym miejscem, w którym możecie spędzić romantyczne chwile tylko we dwoje jest jezioro Ukiel, potocznie nazywane jeziorem krzywym. W okolicach tego, malowniczo położonego, największego jeziora Olsztyna znajdziecie wiele ośrodków wypoczynkowych, plaż, oraz przystani żeglarskich i kajakowych. Warto wybrać się tutaj, zwłaszcza na kilkudniowy odpoczynek.