Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Krakowskie randkowanie 26.08.2013, 15:38
Miasto z tradycją, dawna siedziba polskich królów i stolica kraju. Dziś ważna europejska metropolia, chętnie odwiedzana przez polskich i zagranicznych turystów. Takiego klimatu nie ma w żadnym innym polskim mieście. Oprócz spacerów licznymi uliczkami, warto skorzystać z bogatej oferty festiwali i innych wydarzeń kulturalnych o międzynarodowej renomie. Tu nie można się nudzić! A oto kilka pomysłów na randkę.Nad Wisłą


Bulwary Wiślane i dziedziniec Wawelu to idealne miejsce na spacer bądź wycieczkę rowerową. Można przystanąć przy Smoku Wawelskim, zjeść watę cukrową czy usiąść na ławeczce. Warto pomyśleć także o pikniku. A jeśli nie chce nam się szykować przekąsek, to możemy zjeść coś w barkach – restauracjach na Wiśle. Ciekawą propozycją jest także rejs po Wiśle – można popłynąć do Tyńca.


Stare Miasto


W podziemiach rynku można przenieść się w czasie do średniowiecznego Krakowa. Wszystko za sprawą wystawy „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa”. Ta trasa spacerowa chyba nigdy się nie znudzi: kościół Mariacki, Sukiennice i wieża ratuszowa, oraz pozostałości murów obronnych – Brama Floriańska i Barbakan, a następnie otaczającymi Stare Masto Plantami. Można też wybrać spacer uliczkami: Bracką, Grodzką, Kanoniczą i Floriańska.W Krakowie nie brakuje też klimatycznych restauracji, których nie sposób wszystkich wymienić. Subiektywnie zatem podpowiadamy, że warto odwiedzić i delektować się specjałami kuchni polskiej w restauracjach Miód i Malina, Wesele czy Marmolada. Nie tylko można smacznie zjeść, ale pobyć także w miejscu o wyjątkowym wystroju. Jeśli ktoś preferuje włoskie smaki, może się udać do Trattoria La Campania z przepięknym patio. Nie możemy zapomnieć też o kawiarniach i malowniczych knajpkach na słynnym Kazimierzu, o którym piszemy poniżej.


Kazimierz


Spacer po tej części miasta jest wręcz obowiązkowy. A umilą go chwile spędzone w przytulnych knajpkach. Polecamy Mleczarnię, która jest idealna na każdą porę roku. Latem można napić się lampki wina w letnim ogródku, a zimą rozkoszować się pyszną gorącą czekoladą i miłą atmosferą. Ciekawym wyborem jest też Alchemia. Ciekawy wystrój nawiązujący do nazwy oraz bogaty program artystyczny pozwolą spędzić urocze chwile. Jedną z najstarszych knajpek są Królicze Oczy - miejsce z duszą, które tworzą czarno-białe fotografie na ścianach.


Krakowskie Kopce


Miejsca idealne na spacer lub piknik. Najstarsze to kopce Krakusa i Wandy, młodszy i najbardziej popularny to kopiec Tadeusza Kościuszki. Największym jest kopiec Józefa Piłsudskiego, a najmłodszym i najmniejszym - kopiec Jana Pawła II. Jest więc w czym wybierać.