Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Randki w Białymstoku 26.08.2013, 14:47Stolica województwa podlaskiego jest drugim w kolejności miastem w Polsce pod względem gęstości zaludnienia. Ciekawostką jest to, że leży na 7 wzgórzach, podobnie jak Rzym. Stąd też pochodzi Ludwik Zamenhof - twórca międzynarodowego języka esperanto. Miasto położone jest na granicy z Białorusią, Litwą i Rosją. Dzięki ludziom wielu narodowości, religii i wyznań miejsce to odznacza się niepowtarzalnym kolorytem. Poniżej mamy dla Was kilka propozycji na randki.

W zieleni


W Parku Branickich, zwanym Wersalem Podlasia przenieście się w czasy magnatów. Mała architektura i ukształtowanie zieleni nawiązują do ogrodów francuskich i angielskich. Możecie przysiąść też przy stawie lub jednej z czterech fontann.


Z Parkiem Branickich połączony jest Park Planty. Idąc jego alejkami trafimy do centrum miasta. To idealny szlak na randkę - latem możemy skryć się pod osłoną drzew, a jesienią brodzić nogami w liściach.


Warto się również udać do Parku Starego, w którym mieści się Teatr Dramatyczny  im. Al. Węgierki, a także do białostockiego ogrodu zoologicznego w Parku Konstytucji 3 Maja. Na szczególną uwagę zasługuje wybieg misiów oddzielony jedynie szybą, czy wybiegi wilków, dzików, muflonów, zwierzęcego przedszkola oraz ptactwa.


Spacer śladami rodu Branickich


Warto przejść się historycznym szlakiem i poznać zabytki ufundowane przez ród Branickich. Zacznijcie wycieczkę od Pałacu Branickich, nastepnie przejdźcie do Pałacyku Gościnnego przy ul. Kilińskiego, później idąc Rynkiem Kościuszki miniecie m.in. Kościół Farny, Klasztor Sióstr Miłosierdzia. Spacer zakończcie przy Ratuszu. Szlakiem można przejść zarówno dzień, jak i wieczorem, ponieważ wszystkie z zabytków są pięknie oświetlone. To doda jeszcze więcej romantyzmu spacerowi.


Białostocki szlak kulinarny


Białostocki szlak kulinarny jest drugim w Polsce - po Gdyni - miejskim szlakiem kulinarnym. Szlak tworzą 32 restauracje, które w większości zlokalizowane są w centrum miasta! Różnorodność zapewniona - mamy restauracje serwujące kuchnię regionalną i polską, ale także europejską i światową.


Aby spróbować tradycyjnej podlaskiej kuchni, warto udać się do restauracji Arsenał mieszczącej się w Pałacu Branickich.  Specjalnością szefa kuchni są racuszki z kawiorem, sarna w sosie myśliwskim oraz sernik z musem truskawkowym.


W poszukiwaniu polskich specjałów warto podejść do Warszawska 39 Klub & Restauracja, gdzie serwują polskie dania w sposób wykwintny i elegancki. Warto skosztować kaczkę glazurowaną pomarańczą.


W kuchni europejskiej specjalizuje się restauracja Zappa. Tradycyjne pierogi zapieka się w piecu na liściu kapusty z beszamelem i wiórami żółtego sera. Żurek robiony jest na prawdziwym zakwasie. Jeżeli nie jesteśmy akurat głodni, możemy przyjść na koncerty i projekcje filmów muzycznych na trzymetrowym ekranie.


W lokalach gastronomicznych tworzących białostocki szlak kulinarnych organizowane są warsztaty kulinarne. To również idealny pomysł na randkę.