Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Randki w Gorzowie Wielkopolskim 16.09.2013, 11:56


To największe miasto w województwie lubuskim oferuje niezwykłą moc atrakcji, nie tylko dla zwiedzających, ale również spragnionych rozrywki kulturalnej. Podobnie jak Rzym, Gorzów Wielkopolski położony jest na siedmiu wzgórzach – co dodatkowo podkreśla, dlaczego warto wybrać się właśnie tam na romantyczną randkę.

Plac Grunwaldzki

Największy gorzowski plac, istniejący już od 1890 roku, z początku miał za zadanie służyć, jako miejsce ćwiczeń dla artylerzystów z pobliskich koszar. Z czasem jednak plac stał się niezwykle ważnym miejscem imprez. Możecie tutaj pospacerować i poznać się bliżej. Na uwagę zasługuje znajdujący się na placu Pomnik Braterstwa Broni, obecnie nazywany Pomnikiem Niepodległości, gdzie zawisł, z okazji 750 – lecia miasta Dzwon Pokoju. W płytę pomnika wmurowana została Kapsuła Czasu z pamiątkami z roku 2007, której otwarcie nastąpić ma za 100 lat. Wokół samego placu znajduje się wiele zabytków przyrody, położonych w alejach platanów.

Park Wiosny Ludów i bulwar nad Wartą

Na romantyczne spacery polecamy Park Wiosny Ludów, położony w samym centrum Gorzowa Wlkp., nazywany inaczej parkiem róż. Jest to ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców miasta, gdzie można w spokoju przysiąść, poczytać książkę, pobiegać czy wybrać się na spacer. Piękne widoki na położony w centrum parku staw sprawiają, że miejsce to jest niezwykle klimatyczne, zwłaszcza w czasie letnich wieczorów.

Spacerować letnią porą możecie również wzdłuż nadwarciańskiego Bulwaru. Specjalnie zaprojektowana promenada w formie trzypoziomowego nabrzeża to świetne miejsce na spędzenie chwil we dwoje. Możecie tutaj podziwiać przystanie dla statków spacerowych, oraz liczne trasy widokowe. A gdy będziecie mieli ochotę odpocząć, przysiądźcie w jednym z letnich ogródków piwnych.

Wyjątkowa aleja gwiazd

Jeżeli chcecie przekonać się, jak wygląda życie sław, obowiązkowo powinniście odwiedzić gorzowską Aleję Gwiazd. Nie jest ona tak łatwa do odnalezienia, z powodu lokalizacji w podwórku obok siedziby Gorzowskiego Stowarzyszenia Studentów, jednak naprawdę warta obejrzenia. Na jednej ze ścian możecie oglądać odmalowanych, jak żywych paparazzi , a w brukowanym podłożu wmurowane zostało dziewięć drewnianych gwiazd z nazwiskami wyróżniających się wolontariuszy. Jest to niezwykle oryginalny projekt i być może jedyny w kraju dotyczący Gwiazd Wolontariatu Młodzieżowego.

Teatr czy filharmonia?

Jeżeli oboje macie ochotę na trochę kulturalnych wrażeń – wybierzcie się do gorzowskiego teatru im. Juliusza Osterwy . Ten neoklasyczny budynek, od wieków jest centrum kulturalnym miasta. Fani muzyki  natomiast z pewnością zachwycą się piękną, przeszkloną filharmonią z najnowocześniejszą w kraju salą koncertową mieszczącą ponad 600 osób. Z pewnością wybierając się na koncert, oboje będziecie oczarowani klimatem tego miejsca.

Dla fanów sportu

Od niedawna w Gorzowie działa również wyjątkowe pole golfowe, które powstało na zrekultywowanym wysypisku śmieci, a jego pomysłodawcą i inwestorem jest miejscowy Zakład Utylizacji Odpadów.  Jego unikalność polega również na lokalizacji, ponieważ znajduje się ono w samym centrum miasta. Co prawda kwalifikuje się ono do małych pól treningowych, jednak może okazać się świetnym miejscem na wspólną zabawę. Koniecznie przekonajcie się o tym sami.