Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Randki w Rzeszowie 13.09.2013, 12:14


Położona nad Wisłokiem stolica województwa podkarpackiego, a zarazem największe miasto południowo – wschodniej Polski to jedno z tych miejsc na mapie naszego kraju, które po prostu trzeba zobaczyć. Rzeszów jest ważnym ośrodkiem kulturowym, handlowym i akademickim, dlatego szczególnie polecamy wszystkim zakochanym spacer po malowniczych zakątkach tego miasta.

10 metrów pod rynkiem

Bardzo szybki rozwój miasta nastąpił w XVI-XVII w, kiedy to Rzeszów był centrum licznych, corocznych jarmarków ku czci św. Wojciecha, św. Feliksa i św. Barbary. W celu składowania licznej ilości towarów, mieszczanie wydrążyli w lessowym podłożu pod rynkiem 3 – poziomowe piwnice, sięgające niekiedy głębokości 10 metrów.

W chwili obecnej dla zwiedzających udostępniona jest część zabezpieczonych korytarzy, tworząc niezwykle klimatyczną Podziemną Trasę Turystyczną. Cała trasa zwiedzania ma 213m długości, więc z całą pewnością warto poświęcić swój czas na spacer w samym sercu Rzeszowa. Tajemniczy klimat tego miejsca sprawi, że obojgu zakochanym szybciej zabiją serca.

Wiele do zwiedzania…

Piękno architektury rzeszowskiego ratusza, dzięki licznym wieżyczkom o wielu kształtach od lat jest podziwiane przez zwiedzających. Zakochani szczególnie powinni wybrać się do Muzeum Dobranocek, gdzie będą mogli przenieść się do szczęśliwych czasów beztroskiego dzieciństwa. Miejsce to z pewnością obudzi w was duszę dziecka i  sprawi, że oboje będziecie mieli ochotę na jeszcze więcej rzeszowskich atrakcji.

Warto odwiedzić również synagogę Nowomiejską (zwaną inaczej dużą), oraz Staromiejską (synagogę małą). Te dwie perły architektoniczne z pewnością urzekną was swoim klimatem. Równie ciekawie prezentują się rzeszowskie dworki z XIX w., oraz Pałac Lubomirskich położone w pięknych parkach krajobrazowych.

Zalew na Wisłoku

Jeżeli oboje lubicie romantyczne spacery, to wybierzcie się – zwłaszcza letnią, wieczorową porą nad zalew na Wisłoku. Możecie wybrać się na przejażdżkę rowerową długimi , asfaltowymi ścieżkami, bądź też pospacerować, podziwiając piękno przyrody. Z pewnością spotkacie na swojej drodze wiele osób, czynnie uprawiających sporty na świeżym powietrzu, ponieważ od wielu lat, to właśnie rzeszowski zalew cieszy się ogromną popularnością wśród miejscowych sportowców. Skoro już zdecydujecie się na spacery w tych okolicach, warto abyście wstąpili do Rezerwatu Przyrody Lisia Góra, gdzie spotkacie liczne gatunki miejscowej fauny i flory.