Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Randki w Warszawie 27.08.2013, 08:29W stolicy i jednocześnie największym polskim mieście mamy nieograniczone możliwości spędzenia wolnego czasu. Randkować można na różne sposoby i raczej nieprędko wyczerpie nam się pula miejsc, w których po prostu warto być. Warszawa to tętniąca życiem metropolia, z wieloma zabytkowymi miejscami, ale też nowoczesnymi przestrzeniami. To centrum kultury i rozrywki. Do tego jedną czwartą obszaru zajmują tereny zielone, które zachęcają do różnorodnej rekreacji. Poniżej kilka inspirujących propozycji dla randkowiczów.


Nad Wisłą


Znajdziecie tu przede wszystkim malownicze tereny na piknik, a także plażę miejską na Saskiej Kępie w okolicach zoo oraz tą nad Wisłą, przy ul. Krynicznej. To także urocze miejsce z wieloma knajpkami, w których można rozkoszować się wspólnie spędzanymi chwilami (np. Cud na Wisłą czy La Playa – są leżaki, fajna muzyka i dobre drinki).


Dzielnica Powiśle


Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego znana jest z malowniczego ogrodu na dachu. Co ciekawe, jest to jeden z największych ogrodów dachowych w Europie. Obejmuje około 1 ha powierzchni, z czego ponad połowę zajmuje roślinność. Warto wspomnieć, że wstęp jest bezpłatny. To bardzo romantyczne miejsce - na samym szczycie dachu znajduje sie taras widokowy, z którego roztacza się piękny widok na Wisłę i Centrum Nauki Kopernik. Spacer po ogrodach można kontynuować Tamką, aż do pomnika Syreny i dalej wzdłuż Wisły. 


Nie można też zapomnieć o słynnym już Centrum Nauki Kopernik. Przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach może sprawić Wam wielką przyjemność. Możecie sprawdzić na przykład, jak szybko bije serce widok ukochanej osoby albo popatrzeć na gwiazdy w Niebie Kopernika.


W dzielnicy nie brakuje też klimatycznych knajpek. Wymienimy tu chociażby Lody na Patyku – kawiarnię i lodziarnię oferującą dosłownie lody na patyku, a także Dziurkę od klucza -– malutki lokal z włoską kuchnią czy Kawiarnię Kafka, gdzie można napić się pysznej kawy i spoglądać przez ogromne witryny na piękne widoki na park.


Łazienki Królewskie


Tego miejsca chyba nikomu nie trzeba rekomendować. Park otaczający Pałac na wodzie jest pełen romantycznych zakątków. Ogród zdobią liczne altanki, mostki, rzeźby. Często odbywają się tu rozmaite wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, a w letnie niedziele odbywają się koncerty muzyki Chopina.


Pole Mokotowskie


To również bardzo znane miejsce w Warszawie. W dużym kompleksie parkowym położonym blisko centrum można pojeździć na rowerze albo na rolkach czy pospacerować alejkami. Organizowane są także pokazy letniego kina plenerowego, a odpocząć zawsze można w jednej licznych kafejek.