Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Randki we Wrocławiu 27.08.2013, 08:35
Stolica Dolnego Śląska, miasto 100 mostów, tutaj żyje się 24 godziny na dobę. Niezwykle dynamicznie rozwijające się miejsce na polskiej mapie. Bogate życie rozrywkowe, wiele wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Urocze uliczki, wiele zabytków, a także liczne tereny zielone i malownicze trasy spacerowe zachęcają do odkrywania i aktywnego wypoczynku.

Odra

Wokół Odry można w spokoju pospacerować, ale tereny te zachęcają także do rejsu rzecznego lub wypożyczenia kajaków – wtedy możemy popłynąć od Ostrowa Tumskiego aż do Zoo. Ciekawym miejscem jest restauracja Marina z tarasem na wodzie – można podziwiać stąd piękny widok na Ostrów Tumski. Wyspa Słodowa to z kolei znane miejsce spotkań młodych ludzi. Tutaj odbywają się koncerty, a czas można spędzić również w knajpkach i restauracjach na barkach.


Wrocławskie Krasnale

Podążanie po Wrocławiu śladami wrocławskich krasnali to niecodzienna forma spaceru. Od 2001 roku krasnale stopniowo zaczęły pojawiać się we Wrocławiu, dzisiaj jest ich ponad 250. W punkcie informacji turystycznej można zaopatrzyć się w specjalną mapę albo samemu odkrywać te małe atrakcje. Warto odwiedzić chociażby zakochane krasnale przy Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Włodkowica.

Zakochany Ostrów Tumski

Niezwykle malowniczo położony Ostrów Tumski z klimatycznymi zaułkami, bulwarem nad Odrą, Ogrodem Botanicznym i wyjątkowym Mostem Zakochanych to chyba najbardziej znane miejsce we Wrocławiu. Kojarzone również z przyczepiania kłódek przez pary, które zamierzają przeżyć ze sobą całe życie. Dzisiaj na Moście Tumskim wisi już ponad 4 tysiące kłódek i każdego dnia przybywają nowe… Będąc na Ostrowie Tumskim warto także wjechać na wieżę Katedry, skąd można podziwiać niesamowite widoki.

Hala Stulecia, Zoo, Pergola, Park Szczytnicki, Ogród Japoński

To skupisko kilku miejsc, które idealnie nadają się na randki. Wycieczka po wrocławskim zoo, spacer po Parku Szczytnickim, liczne wystawy w Hali Stulecia, spacer po Ogrodzie Japońskim z oryginalną sztuką ogrodową Japonii czy wieczorny pokaz multimedialny fontanny zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Promenada Staromiejska

To także urokliwe miejsce na długie spacery. Zielone alejki wzdłuż Fosy Miejskiej, z wieloma ławeczkami, Park Staromiejski w pobliżu Teatru Lalek, w którym znajduje się karuzela stylizowana na XIX-wiek z wizerunkami wrocławskich zabytków pozwolą na moment chociaż przenieść się w spokojniejszy świat.

Klimatyczne knajpki i kawiarenki

Jest ich bardzo dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Subiektywnie polecamy kilka z nich. Mleczarnia - ciekawe wnętrza, nastrojowa muzyka, pyszne drinki, kawy, czekolady, ciasta i lunche. Kultowe miejsce z pięknym ogródkiem przy Synagodze pod Białym Bocianem. Grand Cafe przy placu Grunwaldzkim – lokal w wielkomiejskim stylu ze świetną kartą drinków i kaw. Alternatywa dla lokali w piwnicach. Up Wrocław – jeżeli chcecie popatrzeć na Wrocław z innej perspektywy, to możecie to zrobić właśnie tu, na dachu budynku Times w samym centrum Wrocławia.