Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Randkowanie w Częstochowie 26.08.2013, 15:27Miasto znane jako główny ośrodek kultu maryjnego i pielgrzymowania w Polsce. Bazylika i klasztor na Jasnej Górze to najbardziej rozpoznawalne miejsca. Ciekawostką jest pochodzenie nazwy miasta – podobno powstała ona z powodu częstego chowania się widoku miasta wśród okolicznych wzgórz przed zbliżającymi się do miasta podróżnikami. A gdzie można wybrać się na randkę? Mamy kilka propozycji.


Parki


Las Aniołowski to park miejski o charakterze lasu. Od centrum miasta prowadzi do niego Promenada Czesława Niemena Promenada, która jest miejscem imprez kulturalnych i rekreacyjnych. Przy promenadzie mieszczą się miejsca zielone, park osiedlowy, skatepark, amfiteatr oraz droga dla rowerzystów.


W Parku Lisiniec  znajdują się trzy zbiorniki wodne: AdriatykBałtyk i Pacyfik. Możemy także skorzystać ze znajdującego się na terenie parku kąpieliska oraz kortu tenisowego.


Popularnym miejscem wypoczynku i spacerów są dwa parki miejskie: Park im. Stanisława Staszica oraz Park 3 Maja. W znajdujących się na terenie parków pawilonach wystawowych, zarządzanych przez Muzeum Częstochowskie, odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i wystaw. W obserwatorium astronomicznym utworzono multimedialne centrum edukacji i rozwoju najmłodszych Zodiak. W parku znajdują się również altana, która jest miejscem letnich występów zespołów muzycznych, oraz zbiornik wodny o powierzchni 1600 m², w którym działają dwie fontanny.


Kluby muzyczne, kawiarenki, restauracje


W samym sercu miasta w podwórzu przy alei Najświętszej Maryi Panny 29 znajduje się Klub Carpe Diem, który oferuje muzykę na żywo, organizuje pokazy filmowe i wernisaże.


Wyjątkowy wystrój wnętrza odnajdziemy w Herbaciarni Cafe Belg. Stylowe meble, obrazy, stłumione światło, no i oczywiście nastrojowa muzyka tworzą niepowtarzalny klimat. Dodatkiem do całości jest możliwość skosztowania filiżanki egzotycznej herbaty lub kawy. W sprzedaży jest 150 smaków herbat o równie dźwięcznych nazwach „Zaczarowana Polana”, „Dolina Elfów”, „Malinowa Rapsodia” czy „Cytrynowa Pokusa”  W weekendy często odbywają się tu kameralne koncerty.


W centrum Częstochowy, jednak ukryta w cieniu podwórza secesyjnej kamienicy znajduje się włoska restauracja La Vita Da Re. Trzeba skusić się na wyjątkową pizzę wykonaną z najprzedniejszej neapolitańskiej mąki z dojrzałymi, pachnącymi pomidorami, posypane tartą mozzarellą oraz różnymi kompozycjami składników, które dotarły do nas prosto ze słonecznej Italii. Oczywiście pizza wypiekana w piecu opalanym drewnem.Trochę kultury


W Filharmonii Częstochowskiej każdy znajdzie coś dla siebie, bo repertuar jest zróżnicowany. Na przykład ostatnio odwiedził ją Zespół Zakopower z orkiestrą symfoniczną, a podczas  ostatnich walentynek zagrał zespół Raz Dwa Trzy, któremu towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej. Można również wybrać się do Muzeum Częstochowskiego, które dysponuje wieloma obiektami wystawienniczymi. Warto zobaczyć Muzeum Haliny Poświatowskiej, obiekty w Parku im. Stanisława Staszica czy Rezerwat Archeologiczny.