Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Randkowanie w Lublinie 26.08.2013, 15:47
Lublin, nazywany często stolicą wschodniej Polski, to największe i najprężniej rozwijające się miasto po tej stronie Wisły. Wieloletnia tradycja, piękna architektura oraz wschodnie akcenty tworzą niepowtarzalny klimat. A gdzie udać się na randkę?


Stare Miasto


W najbardziej charakterystycznej części Starego Miasta - Bramie Krakowskiej - mieści się w Muzeum Historii Miasta Lublina. To także początek Krakowskiego Przedmieścia, głównej ulicy Lublina, przy której mieszczą się liczne restauracej i bary, m.in. Vanilla Cafe, do której warto wstąpić na romantyczną kawę oraz ręcznie robione kruche ciasteczko z nadzieniem różanym, będące symbolem kawiarni. Przy ul. Krakowskie Przedmieście 8 znajdują się schodki prowadzące do najstarszej lubelskiej cukierni - "Chmielewski". To miejsce z historią i pysznymi pączkami, którym nie można się oprzeć.


Podczas leniwego spaceru można podziwiać kilkadziesiąt pięknych kamienic staromiejskich. W nich znajduje się wiele nastrojowych miejsc, np. Akwarela Cafe, w której mieści się muzyczna scena, czy Między Słowami - księgarnia i kawiarnia w jednym.


Można wybrać się także na zwiedzanie najstarszego obiektu teatralnego w Polsce - Teatru Starego. Ale możliwości jest więcej – możemy skorzystać z oferty kina zlokalizowanego w teatrze, wybrać się na koncert bądź na sztukę teatralną.
Różnorodnie


Najpopularniejszym miejscem wypoczynku w pobliżu Lublina jest Zalew Zemborzycki. Możemy wybrać najlepszą aktywność dla dwojga: jazdę na rowerze, kajaki, rowery wodne czy windsurfing. Na terenie Ośrodka Słoneczny Wrotków znajdują się także liczne knajpki, w których można coś przekąsić, a wieczorem na Scenie Letniej odbywają się występy muzyczne.


W Starym Browarze przy ulicy Bernardyńskiej 15 mieści się plenerowe kino Perła. Nazwa kina nie jest przypadkowa - pochodzi od nazwy znanego piwa Perła, które produkowane jest przez Browar Lubelski. Wstęp jest bezpłatny, ale jak to z letnim kinem bywa, dostępne jest tylko w sezonie.


W Kawiarnio-Księgarni "Spółdzielnia” (ul. Peowiaków 11) odbywają się "Winylowe wtorki”. Każda osoba może przynieść własną płytę winylową i przesłuchać ją przy kawie.


Można również wybrać się do kawiarni Pokrzywa przy ul. Krótkiej. Menu umieszone jest na dużej niebieskiej ścianie, a znajdziemy w nim m.in. pyszną kawę i kruche ciastka z rodzynkami, które są specjalnością lokalu.
Okolice Lublina


Zachęcamy także do odwiedzenia okolicznych miejsc. Idealny na weekendowy wyjazd będzie Kazimierz Dolny, z pięknym ryneczkiem i uroczymi kawiarenkami. Można wybrać się na spacer na Górę Trzech Krzyży i podziwiać panoramę Kazimierza. Puławy to kolejna propozycja z licznymi atrakcjami turystycznymi - Świątynią Sybilli czy Pałacem Czartoryskich i rotundą w jego okolicach. Nietypowe rozwiązanie urbanistyczne zobaczyć można w Zamościu, zwany „Perłą Renesansu” lub „Miastem Arkad”. Dla osób, które wolą spokojniejsze klimaty ciekawy będzie Nałęczów - uzdrowisko, w którym warto zobaczyć Park Zdrojowy.