Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Romantyczna Zielona Góra 16.09.2013, 11:41


Przepiękne miasto, które, z racji niewielkich zniszczeń we czasie Drugiej Wojny Światowej, może pochwalić się dużą ilością bardzo dobrze zachowanych zabytków. Szczególnym charakterem i walorami estetycznymi może pochwalić się stare miasto, a także przedwojenne wille, położone wzdłuż alei Niepodległości, która jest reprezentacyjnym traktem Zielonej Góry. Jeżeli planujecie udaną randkę właśnie w tym mieście, z pewnością odnajdziecie tu idealne miejsca, w których będziecie mogli spędzić romantyczne chwile tylko we dwoje.

Moc zabytków

Jeżeli oboje uwielbiacie zwiedzać i poznawać historię, z pewnością pokochacie Zieloną Górę już od pierwszego wejrzenia. Z uwagi na minimalne zniszczenia wojenne, można tu podziwiać wiele świetnie zachowanych budynków, takich jak kamienice, wille, czy kościoły. Warto rozpocząć spacer po mieście od Starego Rynku, najchętniej odwiedzanego miejsca w Zielonej Górze. W tym miejscu podziwiać możecie wiele, pięknie odrestaurowanych kamieniczek, które nadają miastu niezwykłego uroku.

Oprócz zwiedzania niezwykle klimatycznych kamienic i willi, warto wybrać się również do Muzeum Ziemi Lubuskiej, którego największą atrakcją są kamienie plotkarskie. Jest to jeden z dwóch, zachowanych na terenie Europy eksponatów. W średniowieczu należały one do wyposażenia każdego kata, a ich wykorzystanie polegało na publicznym noszeniu ich przez osoby, zajmujące się plotkarstwem i rzucaniem oszczerstw. Fani historii z pewnością będą zainteresowani tym, jak tętniło życie miasta za czasów średniowiecznych i późniejszych.

Bliżej natury

Zielona Góra posiada 5 parków, z czego tym najchętniej odwiedzanym przez zakochanych i nie tylko jest Park Winny. Zlokalizowany na Winnym Wzgórzu, jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, przyciągającym rzesze zainteresowanych z powodu znajdującej się tam winnicy, położonej na zboczach. Park otoczony jest dużą ilością zieleni, drzew i krzewów, pośród których ustawiono liczne rzeźby. Najładniejsze widoki na park możecie podziwiać od wejść od ulicy Wrocławskiej i Podgórnej. W tym miejscu w spokoju będziecie mogli nacieszyć się pięknem przyrody, oraz sobą, przysiadając na jednej z licznych ławeczek, położonych wzdłuż ścieżek spacerowych.

Na szczycie winnego wzgórza, w roku 1956 zbudowano palmiarnię, z ponad 200 gatunkami roślin, głównie tropikalnych. W zielonych wnętrzach tego miejsca odnajdziecie uroczą restaurację, ze stołami ustawionymi pośród roślin. To świetne miejsce aby spędzić wspólne, romantyczne chwile. Oprócz mnóstwa gatunków roślin, możecie tu podziwiać okazały basen z żółwiami wodnymi, oraz akwaria z tropikalnymi rybami. Z oszklonej kawiarni na piętrze, możecie zaś obejrzeć panoramę miasta.

W pobliżu palmiarni znajduje się również niezwykła fontanna zbudowana na pięciu granitowych wspornikach, na których umieszczono kulę ziemską. W okresie letnim kula ta obraca się pod wpływem tłoczonej wody. Warto obejrzeć ją zwłaszcza wieczorem, kiedy odpowiednie podświetlenie kuli ukazuje panoramę miasta w tle. Jest to jeden z ulubionych punktów zwiedzania Zielonej Góry przez turystów.