Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Romantyczny klimat Poznania 26.08.2013, 15:57

Miasto słynące z Międzynarodowych Targów Poznańskich – największego i najstarszego centrum wystawienniczego w Polsce, a także rogalów marcińskich wypiekanych tylko tutaj z okazji 11. Listopada. To tętniące życiem miejsce z szeroką ofertą kulturalną oraz rozrywkową. Poniżej kilka propozycji na randkowanie.


Malta


To sztuczne jezioro, wokół którego znajdują się alejki spacerowe,  liczne trasy rowerowe wokół toru regatowego, całoroczny stok narciarski Malta Ski, pole do minigolfa, Bula Park, dwa parki linowe (Pyrland Park i Explorer Park) oraz całoroczna kolejka górska Adrenaline. Jednym słowem bogate centrum rekreacyjne. Tutaj odbywa się też w okresie letnim najważniejsza impreza kulturalna w kraju - Malta Festival Poznań (teatr, muzyka, taniec, film czy sztuki wizualne).


Spacer Starym Miastem


Warto przejść się uliczkami Starego Rynku, ulicą św. Marcina, ul. Marcinkowskiego albo też "Teatralką" w dół. Skusić się można na romantyczną kawę w Cafe Sekret, miejscu o pięknym wnętrzu z namalowaną na ścianie bajkową uliczką. Specjalnością właścicielki kawiarni w podziemiu jest deser „Jabłkowej fantazji”. Z kolei w cudownie intymnym ogródku z fontanną podczas letnich dni i wieczorów można spędzić czas w niezapomnianym klimacie Cafe Bordo Restaurant. Jeśli wspomnimy jeszcze o słynnym deserze: śliwki węgierki zapiekane z kruszonką, to z pewnością będziecie chcieli się tam udać. W urokliwym zakątku poznańskiej starówki (ul. Murna 3a) mieści się restauracja Pieprz i Wanilia, która łączy polską tradycję z francuską elegancją i włoską delikatnością. Trzeba przyznać, że to kuszące połączenie.


Stary Browar


To połączenie obiektu handlowego oraz galerii artystycznej. Można tu spędzić nawet cały dzień, bo atrakcji sporo. Jest Multikino, są wystawy na Dziedzińcu Sztuki, a także liczne kawiarnie i restauracje. Na przykład w Piano Bar warto wstąpić na kieliszek wina czy drinka. To także dobra opcja na randkę w porze lunchu. W Piccolino zauroczy nas ciepły śródziemnomorski klimat z całym bogactwem i rozmaitością smaków kuchni włoskiej. Z kolei w Weranda Lunch & Wine zlokalizowanej na zadaszonym Dziedzińcu Sztuki skusić nas mogą regionalne produkty oraz wyjątkowy klimat miejsca.


Wycieczka do Zoo


W drugim co do wielkości zoo w Polsce można podróżować na piechotę lub trzema składami typowej turystyczno-parkowej kolejki ogrodowej. Co warto zobaczyć? Przestrzeń (wybiegi, baseny) dla słoni afrykańskich w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych, wioskę afrykańską (pawilon wystawowy, sala audiowizualna), a także wybieg tygrysów syberyjskich, letnią ekspozycję motyli oraz pawilon zwierząt nocnych. Wrażeń będzie tu pod dostatkiem.


Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania


To propozycja dla aktywnych randkowiczów. Turystyczny szlak rowerowy tworzy zamkniętą pętlę dookoła Poznania, a z miastem połączony jest siedmioma szlakami łącznikowymi.  Łączna długość Pierścienia wynosi aż 164,2 km. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo trasy są zróżnicowane pod względem trudności. Można odwiedzić takie miejsca, jak: rezerwat Gogulec, Park Krajobrazowy Promno czy Rezerwat Morasko.