Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Jak przygotować się do pierwszej rozmowy telefonicznej? 5.08.2013, 13:31Kwestia nawiązywania nowych znajomości jest bardzo indywidualna i zależy w dużej mierze od naszego zachowania, oraz podejścia do innych. Kiedy decydujemy się na poznanie partnera za pomocą portalu randkowego często jesteśmy bardziej odważni oraz pewniejsi siebie niż w rzeczywistości. Niejednokrotnie również potrafimy ubarwiać rzeczywistość i kreować się nie do końca na takie osoby jakimi jesteśmy naprawdę. Wszystko jednak wyjaśnia się w momencie, gdy druga osoba chce przenieść nasze relacje na inny poziom – bardziej bliski. Zanim jednak dojdzie do spotkania często warto odbyć pierwszą rozmowę telefoniczną, dzięki której będziemy mogli poznać się bliżej i omówić dokładniej, gdzie i kiedy chcemy się wybrać na randkę. Ważne jest aby dokładnie przygotować się do tej rozmowy, ponieważ często możemy być zbyt oczarowani naszym rozmówcą i nie do końca racjonalnie podczas niej myśleć. Poza tym, to jak wypadniemy również będzie wiele mówić o nas samych.


Okazuje się, że kontakty werbalne odgrywają równie ważną rolę co mimika czy gesty. Rozmowa telefoniczna z nowo poznaną osobą jest o tyle trudna, że zostaniemy poddani ocenie tylko na podstawie tego jak się wyrażamy i o czym mówimy. Z drugiej zaś strony ułatwia nam ona znacznie kontakt z rozmówcą ponieważ nie widząc go, możemy w spokoju przygotować  to, co chcemy powiedzieć oraz wyobrazić sobie swojego partnera, często przesadnie go idealizując.


Ważne jest aby pierwsza rozmowa telefoniczna trwała krótko i była na temat. Nie ma sensu podejmować różnych, mniej lub bardziej wygodnych tematów, najlepiej zwięźle określić gdzie i kiedy chcemy się spotkać, a poważniejsze rozmowy poruszyć już na samej randce. Mówiąc „poważniejsze” nie mamy oczywiście na myśli tematów trudnych, bardziej takich, których nie ma sensu prowadzić telefonicznie. Należą do nich np. wspólne zainteresowania, przeżycia, poglądy, czyli coś, dzięki czemu poznamy bliżej drugą osobę i najlepiej usłyszeć o tym wprost. Długie prowadzenie częstych rozmów, najpierw internetowych, później telefonicznych może doprowadzić do rozczarowania obu stron podczas pierwszego spotkania, gdy okaże się, że za bardzo wyidealizowały swojego partnera. Dlatego najlepszym wyjściem z sytuacji będzie przeprowadzenie krótkiej, ale konkretnej rozmowy w której omówicie najbardziej istotne kwestie związane z pierwszym spotkaniem. Ważne abyście byli sobą i czuli się tak jakbyście rozmawiali z kimś kogo znacie długo, dzięki temu wypadniecie naturalnie i niepretensjonalnie.


Na koniec podamy wam jeszcze kilka prostych i cennych wskazówek, które sprawią, że rozmowa telefoniczna z nowo poznaną osobą będzie łatwa i przyjemna.  • Nie rozgaduj się na niepotrzebne tematy, najważniejsze są konkretne informacje, na resztę przyjdzie jeszcze czas


  • Mów wyraźnie – ważne jest aby druga osoba zrozumiała co masz jej do przekazania


  • Nie stresuj się i nie recytuj tego co chcesz powiedzieć, bo wypadniesz sztucznie


  • Wyobraź sobie, że rozmawiasz z kimś kogo znasz długie lata – to zawsze działa


  • Podczas rozmowy uśmiechaj się, druga osoba wyczuje Twoją radość w głosie


  • Potraktuj rozmowę poważnie (oczywiście nie przesadnie) i nie lekceważ strasu drugiej osoby.