Zapomniałeś hasła?

Portal randkowy

Polub siebie, a potem szukaj miłości 27.09.2013, 13:27

Jeśli chcesz znaleźć miłość swojego życia, to musisz zacząć od tego, by polubić siebie. A to wcale takie proste nie jest. Mamy z reguły mnóstwo kompleksów, które zakłócają naszą samoocenę. Nie czujemy się pewni w swoim ciele i często wyrażamy ogólne niezadowolenie. Bo przecież to mogłoby być lepsze, tego nie potrafię, takiej cechy nie mam… Każdy ma zalety i wady. Najważniejsze to skupić się na dobrych stronach i je pokazywać światu, a nad wadami w miarę możliwości po prostu pracować.

Zacznij od siebie

Ideałów nie ma. I od tego trzeba zacząć. Nawet jeśli wydaje ci się, że ktoś jest idealny, to wiedz, że też ma słabe strony. Tak jesteśmy skonstruowani. Dlatego skoncentruj się na swoich zaletach i pokazuj je światu. Nie oznacza to, że masz wpadać w samozachwyt. Wystarczy zdrowy rozsądek, czyli świadomość wad i eksponowanie zalet. Dlatego pierwszą rzeczą jaką powinno się zrobić, to wypisać wszystko, co ci się w tobie podoba albo wiesz, że podoba się innym, bo zwracają na to uwagę. Podpowiadamy parę cech, żeby łatwiej było zacząć: energiczność, poczucie humoru, talent organizatorski, opanowanie, wysportowane ciało itd. Weź kartę i pisz - jak najwięcej się tylko da.

Szansa na miłość

Gdy już uświadomisz sobie, ile masz dobrych cech, to nie pozostaje nic innego, jak pracować nad tym, by o nich nie zapominać. Wykorzystuj je świadomie na co dzień. Jak ty będziesz pewniejsza/pewniejszy siebie, to również otoczenie zacznie na ciebie patrzeć innym okiem. A w tym otoczeniu może znaleźć się ktoś, kto już na długo zagości w twych ramionach. Pokaż siebie światu, a zobaczysz, że miłość przyjdzie do ciebie szybciej niż się spodziewasz.

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz

Świadomość to już duży krok, ale łatwo zapomnieć o swoich dobrych stronach, kiedy nagle w naszym życiu przestaje się układać albo gdy popełni się jakiś poważny błąd. Dlatego ćwicz wewnętrzne przekonanie o swojej dużej wartości. W końcu na stałe wpisze się w twoje życie. A jak któregoś dnia wady wezmą górę, to nie zrobi to wielkiego wrażenia na Tobie. W końcu każdy ma słabsze chwile i pokazuje czasem swoją mroczną naturę.